KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12544427
nr 1254 4427
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, Landskap med fäbod & spång. Olja på pannå, 49x56
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 13 maj 2019
kl 20:21:46
13/5 20:11:13
Erling Ärlingsson
Läs mer om Erling Ärlingsson